ICCI Powered by POWER-GEN 2018
02 - 04 Mayıs 2018
İstanbul Fuar Merkezi

“ICCI - Powered by POWER-GEN” Türkiye Enerji Sektörü’ne Pennwell girişimi ile “Önemli Yatırımcılar” rehberini sunuyor.

Detaylı Bilgi

Yerli ve yabancı yatırımcılar, 2001 yılından bu yana elektrik üretim sektörüne, özelleştirmeler dahil, tahmini olarak 40 milyar dolarlık yatırım yapmış, Türkiye Elektrik piyasasının güvenilirlik gücünü göstermiştir.

Yatırım bedellerinin yüksek, geri dönüş sürelerinin uzun oluğu bu sektörün, en büyük 50 özel şirketi, sahip olduğu kurulu güç ortaklık oranlarına göre konsolide edildiğinde yaklaşık 42 GW olmakta ve Türkiye kurulu gücünün neredeyse yarısını, ve EÜAŞ santrallerinin neredeyse iki katını temsil etmektedir.

Elektrik üretim sektörün çok sayıda yatırımcıya ev sahipliği yapması, merkezi maliyetleri düşürmek ve ticaret hizmetlerini hızlandırmak gibi amaçları olan şirketlerin birleşmesi ve satın alınması işlemlerini arttıracağı öngörülmektedir.

Dünya çapında ünlü yayınları bulunan PennWell, Birleşme ve Satın Alma sektörüne hitaben Türkiye Elektrik Sektör’ünün önemli yatırımcılarını kısaca tanıtılacağı bir rehberi hazırlamaktadır. Bu rehber, İngilizce ve Türkçe olup, hem baskı olarak hem de iOS ve Android cep telefonu uygulaması olarak Ulusal ve Uluslararası mecralarda yayınlanacaktır.

Türkiye’nin ilk önemli elektrik üretim yatırımcılarının, santral varlıklarının listeleneceği, santralların enerji kaynaklarına göre sınıflandırılıp, tek tek coğrafi bölgesinin harita üzerinde bölgesinin gösterileceği bu rehberde, Yerli ve yabancı tüm Enerji sektörü yatırımcıları, Satın Alma ve Birleşme uzmanları, mühendisler ve diğer ilgililer bilgi sahibi olacaktır.

Rehber ve cep uygulaması hakkında bilgi sahibi olmak, Satın Alma ve Birleştirme alanında Elektrik Üretim Sektörü’nün Başucu olacak bu rehber de daha detaylı yer almak, bu rehberi nasıl tedarik edeceğinizi öğrenmek için lütfen irtibata geçiniz.

yukarı