ICCI Powered by POWER-GEN 2018
02 - 04 Mayıs 2018
İstanbul Fuar Merkezi

HAFTANIN ENERJİ GÜNDEMİ

Detaylı Bilgi

Manisa Kula’da tavuk gübresinden elektrik

Manisa’nın Kula ilçesinde et tavuğu atıklarından elektrik üretecek 30 MW kurulu güçte bir biyokütle enerji santrali kurulacak.

Detaylı Bilgi

Belediyeler için çöpte gizli fırsat: Ortak yakma

Yakınlarında linyit sahaları bulunan Ankara, İstanbul, Bursa, Konya, Manisa büyükşehir belediyeleri, şehir çöpleri ve kömürün bir arada yakılabileceği çok önemli bir çevre çözümü fırsatına sahipler.

Detaylı Bilgi

Global’den Aydın ve Şanlıurfa’ya iki BES

Energrom Enerji, İzmir'in Foça ilçesinde tavuk ve hayvan gübrelerinden elektrik üretmek üzere 1 MW kapasiteli bir biyokütle tesisi kuracak.

Detaylı Bilgi

Çatı üstü GES’leri cazip kılacak beş öneri

Aylık yerine yıllık mahsuplaşma, KDV muafiyeti, online başvuru, istenen belge sayısının azalması ve şebekeye faturasız elektrik satılmamasıyla çatı tipi GES’lerin hızla yaygınlaşabileceği bildirildi.

Detaylı Bilgi

Müsteşar Dönmez’den çatı GES’lere çanak anten formülü

30 MW’lik kurulu gücüyle, İskoçya’da kurulan dünyanın en büyük açık deniz yüzer rüzgar santrali elektrik üretmeye başladı.

Detaylı Bilgi

Cengiz ve Alarko Cenal’da elektrik üretimi başladı

Alarko Holding ve Cengiz Holding’in Çanakkale Karabiga’daki 1320 MW’lık kömüre dayalı elektrik santrali elektrik satışına başladı.

Detaylı Bilgi

Yerli kömüre dönüşte ilk hamle

Eren Holding, 2800 MW’lik ithal kömüre dayalı santralinde yerli kömür yakarak elektrik üretmek üzere Hattat Holding ile anlaştı.

Detaylı Bilgi

Star Rafineri Ekim 2018’de üretimde

İzmir’deki Star Rafinerisi’ne ilk ham petrol gemisi Haziran 2018’de yanaşacak, üretim Ekim 2018’de başlayacak, Türkiye’nin yıllık cari açığı 1.5 milyar dolar azalcak.

Detaylı Bilgi
yukarı