Ana Sayfa>13 Ocak 2016 Basın Bülteni

13 Ocak 2016 Basın Bülteni

Enerji Sektörüne Yön Verenler, Türkiye’nin ve Bölgenin en kapsamlı enerji etkinliği ICCI 2016’da buluşuyor!

Fuar, konferans ve B2B etkinliklerinin bir arada olduğu Türkiye'nin en büyük enerji etkinliği  ICCI 2016 -22.Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı- 27-29 Nisan tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın yanı sıra  yedi kurum, dört üniversite ve otuz iki sivil toplum kurulluşu tarafından da desteklenen ICCI 2016, bir kez daha enerji gündemini belirleyen kurum ve kuruluşları bir araya getirecek.

Katılımcıların, Yenilenebilir Enerji, Kojenerasyon, Elektrik Üretimi ve Ticareti, Elektrik İletim Sistemleri, Enerji Tesislerinde Bakım, Onarım ve Servis Hizmetleri, Çevre Teknolojileri, Enerji Verimliliği, Lojistik ve IT Teknolojileri konularında ürün ve hizmetlerini sergileyeceği fuarda sektörün yeni trendleri de ziyaretçilerle buluşacak.

Solar ve Jeotermal Özel Bölümleri ICCI'da
Bu yıl ayrıca, dünya genelinde artan enerji ihtiyacı karşısında önemi gittikçe artan jeotermal ve güneş enerjisi konusunda iki özel bölüm de ICCI çatısı altında organize edilecek. "Solar Özel Bölümü" ve "Jeotermal Özel Bölümü" adı altında düzenlenecek bu iki özel alanda güneş enerjisi ve jeotermal enerji alanında dünyadaki ve Türkiye'deki sektör temsilcileri ile yatırımcıların bir araya getirilmesi hedefleniyor.  Özel alana paralel olarak konferans programına da eklenen Jeotermal Oturumu'nda ise Zorlu, Siemens, PowerServ gibi sektörün önde gelen kurum ve kuruluşları bir araya gelerek, jeotermal enerji konusundaki mevcut durum, gelişmeler, hedefler, mevzuat ve önerileri tartışacak.

Fuarla eş zamanlı gerçekleşecek konferanslarda ise Enerji Politikaları, Enerji Mevzuatları ve Stratejileri, Enerji Verimliliği, Tüm Enerji Teknolojileri, Ürün ve Hizmetleri gibi çeşitli konulara odaklanılacak.

Video

Harbin

Video

ICCI - Tanıtım Filmi (2017)

Video

ICCI 2019

Video

EAE Elektrik

kosgeb
ufi