Ana Sayfa>Basın Bülteni (11.2017)

Basın Bülteni (11.2017)

Enerji sektörünün kalbi ICCI Powered by Power-Gen’de Atacak

Basın Bülteni

Enerji sektörünün kalbi ICCI Powered by Power-Gen’de Atacak

Türkiye’nin en büyük enerji fuarı ICCI Powered by Power-Gen Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, 2-4 Mayıs tarihleri arasında ziyaretçilerini İstanbul Fuar Merkezi'nde ağırlayacak. Tek etkinlikte tüm enerji bileşenlerini bir araya getirecek fuar; yaklaşık 14 bin ziyaretçi tarafından izlenecek. Türkiye'nin enerji gücünü üreten lider firmalara sunulan Enerji Ödülleri, ICCI Powered by Power-Gen’de bu yıl yedinci kez verilecek.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı desteğiyle düzenlenen ICCI Powered by Power-Gen, 2018 yılında da enerji ve çevre teknolojilerindeki son yeniliklerin ev sahipliğini yapacak. Enerji sektörüne yön veren 200'e yakın firmanın katılacağı fuar; enerji üretimi, iletimi ve dağıtımı olmak üzere tüm enerji bileşenlerini tek etkinlikte bir araya getirecek.
Türkiye’de 1994 yılından itibaren her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ICCI’ın Deutsche Messe ve Penwell International ortaklığıyla daha da büyüdüğüne ve enerji sektörünün Avrasya’daki en önemli buluşma noktası olduğuna dikkat çeken Sektörel Fuarcılık Genel Müdürü Feraye Gürel şunları söyledi:

Enerji talebindeki artış, ileri teknolojili enerji yatırımlarına ihtiyacı artırıyor. Son dönemde firmaların yatırım finansmanı temininde artan imkânlar da bu alanda bir hareketliliği beraberinde getiriyor. ICCI Powered by Power-Gen, Türkiye’de bu konuların geniş çaplı şekilde ele alınabildiği en güçlü platform. Aynı zamanda konferans ve ikili iş görüşmelerinin bir arada yer aldığı Türkiye'nin tek etkinliği. Uluslararası katılımcılarla ülkemizin enerji ihtiyacını en doğru şekilde analiz edecek çözümleri ele alacağız. Sektöre yön veren firmaların yeni ürünlerini sergileyecekleri fuarda, yurtdışından gelen konuklarımızla yerli firmalara yeni iş bağlantıları için fırsatlar sağlamayı amaçlıyoruz.”

ICCI Powered by POWER-GEN yeni iş bağlantıları için mükemmel bir fırsat sunacak. Fuarın ikinci ve üçüncü günlerinde, özel olarak tasarlanmış İkili İş Görüşmeleri alanında, fuar katılımcıları, tüm dünyadan ikili görüşme katılımcılarıyla bir araya gelme fırsatı bulacak. İkili İş Görüşmeleri toplantılarında geçtiğimiz yıl Almanya, İran, Çin, Rusya, Tunus, Fransa, Hollanda, İsrail, İtalya, Nijerya, Pakistan, Bulgaristan, Kanada, Irak, Sırbistan ve Suudi Arabistan’dan 195 katılımcı yer almıştı. 2 günlük etkinlik süresince, İkili İş Görüşmeleri programının özel toplantı alanında 218 toplantı gerçekleştirilmişti. Bu yıl da özel ziyaretçi tanıtımı aktiviteleri, hedef ülke-hedef ziyaretçi sektörlerine göre yapılacak.

Ayrıca Türkiye'de yerleşik yabancı konsoloslukların ekonomi ve ticaret bölümleri yetkilileri ile olan iş birliklerinin geliştirilmesi adına yapılan çalışmalar sonucunda bu yıl ilk kez organize edilecek olan "Diplomatik Alan" ile konsoloslukların fuara stantlı katılımı gerçekleşecektir. Böylelikle, ICCI Powered by POWER-GEN Fuarı kapsamında katılımcı ve ziyaretçiler, yabancı konsolosluklar ile bağlantıya geçerek uluslararası iş ilişkilerini geliştirme fırsatı elde edecekler. Brezilya, Hindistan, İran, Japonya, Kore ve Yunanistan İstanbul Başkonsoloslukları’nın standlı katılımını kesinleştirdiği fuarda, konsolosluklar aynı zamanda ziyaretçi delegasyonu ve Ticari Organizasyon Birimleri ile de fuarda yer alacaklar.

Yenilenen Odak Konular
Türkiye’nin en önemli Enerji ve Çevre Konferansı ile bu yıl yenilenen odak konularıyla, sektörün geleceğine ışık tutacak. Bu yıl konferans programı kapsamından elektrik üretiminde yeni trendler, Türkiye enerji santralleri, enerji yönetimi gibi önemli konulara odaklanacaklarını belirten Gürel şunları söyledi:

“Bu yıl Konferans kapsamında, enerji depolama, akıllı şebekeler, enerji verimliliği, yenilenebilir enerji ve şebeke entegrasyonu, dijitalizasyon, nükleer enerji ve enerji üretim-iletim-dağıtım odak konularımız olacak. Konferansların yanı sıra, bu yıl üniversite öğrencilerine yönelik olarak ilk kez düzenleyeceğimiz Generation X programı sektörün gelecekteki liderlerini bir araya getirecek. Program katılımcıları, sektörü birlikte tartışma imkanı bulurken, ziyaretçiler ve katılımcılar, sektör liderlerinin fikirlerini birebir öğrenme imkanına sahip olacaklar. Türkiye’nin genç, dinamik mühendislerine kariyer planlamalarında destek verecek ve onları sektörün önde gelen yöneticileri ile buluşturacak olan Generation X programı, profesyonellere ise geleceğin yöneticileri ile bir araya gelme fırsatı sunacak.”

Enerji Santralleri ve Ana Ekipman tedarikçileri ICCI Enerji Ödülleri için yarışacak
Türkiye enerji sektörünün Oscarları olarak bilinen ICCI Enerji Ödülleri Töreni'nin yedincisi bu yıl 2 Mayıs 2018 tarihinde İstanbul WOW Convention Center'da düzenlenecek. Enerji Ödülleri Töreni, 24. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı'nın ilk günü akşamı Katılımcı Gala Yemeği ile birlikte gerçekleştirilecek.

ICCI Enerji Ödüllerini, enerji sektörüne verilen hizmetleri ve yapılan katkıları desteklemek amacıyla verdiklerini belirten Gürel şunları söyledi:

Türkiye’nin gelişim programı içinde enerji, stratejik öneme sahip bir sektör ve bu alanda yapılan tüm yenilikçi çalışmaları destekliyoruz.  ICCI Enerji Ödülleri’nin bir diğer misyonu, uzun vadede yapılacak projeleri ve hizmetleri de teşvik etmek.  Benzer şekilde, yenilenebilir enerji alanında yapılan yatırımları desteklemeye de büyük önem veriyoruz.”

Video

ExxonMobil

Video

SYNPET

Video

Nordex Accinoa

Video

ICCI 2018

kosgeb
ufi