Ana Sayfa>Katılımcılar>Katılımcı Görüşleri

Katılımcı Görüşleri

Gökhan ILGIT – Ülke Endüstriyel
Genel Müdür

Bu yıl ICCI’a ilk defa katıldık. Standımız hem yatırımcılardan, hem üreticilerden yoğun ilgi gördü. Ülke Enerji Grubu 2013 yılında rüzgar sektöründe, rüzgar tirbünlerinin servis ve bakım hizmetlerini yapmak amacıyla kurulmuş ve pazarın lideri durumunda bir firmadır. Bu sektörde kullanılmakta olan endüstriyel çözümlerin tek adresten elde edilebilmesi amacıyla yakın bir zaman önce Ülke Endüstriyel firmasını kurduk. Bu fuarda da temel amacımız hem yatırımcılarla hem üreticiler, hali hazırda kullanmakta oldukları çözümleri tek elden bulabilecekleri firma olan Ülke Grubu’nu tanıtmak istemiştik. Bu amacımıza da ulaştığımızı düşünüyorum. Umarım bir sonraki ICCI fuarında portföyümüzü biraz daha genişleterek müşterilerimize güzel hizmet sunarız. Teşekkür ediyoruz.

Can Sergin – Castrol
Endüstriyel Özel Müşteriler Müdürü

Castrol olarak özel sponsoru olduğumuz ICCI 2018, oldukça verimli ve keyifli geçiyor. İş ortaklarımızla burada da görüşmekten keyifliyiz, mutluyuz. Özellikle yenilenebilir yenilenebilir enerji sektörünün önem kazandığı günümüzde, bu sektörün ana tedarikçisi olmaktan – bir parçası olmaktan – ve enerji verimliliğine katkıda bulunmaktan oldukça gururluyuz. Konferanslarda da yeni gelişmeleri takip etme, aktarma ve paylaşma fırsatı yakaladık.

Burak Görür – Smart Energy
İş Geliştirme Müdürü

Smart Energy olarak güneç enerjisi sektörüne 2009 yılından bu yana hizmet vermekteyiz. Yatırımcı kimliğimiz ve verdiğimiz mühendislik hizmetlerimizle beraber yaklaşık 10 yıllık bir tecrübeye sahibiz sektörümüzde. 2017 yılının ikinci yarısında itibaren güneş enerjisi panelleri üretimine de Gebze’deki 25.500 metrekarelık kapalı alanda başladık. Yıllık kapasitemiz şu an 800 megawatt/yıl civarındadır. Bu sene ICCI fuarına ilk katılımımız. Bizim için olumlu geçen bir fuar oldu. Önümüzdeki sene de yine ICCI fuarına katılıp yurtiçi ve yurtdışından yeni müşterilerimizle buluşmayı hedefliyoruz.

Ö. Özgür Bozkurt – EAE Elektrik
Pazarlama Sorumlusu

EAE Elektrik 1973 yılından bu yana elektroteknik alanında faaliyet gösteren, üretim yapan bir firma. Kablo kanalları, busbar sistemleri, aydınlatma ekipmanları ve panolarla imalat gruplarımız devam ediyor. 45 ülkeye aktif olarak ihracat yapıyoruz. Faaliyet alanlarımızın dışında, burada ayrıca yenilenebilir enerji konularıyla ilgili çalışmalarımız var. Solar panellerin askı sistemlerini de bu çerçeve de üretiyoruz. Ve bu çerçevede firmalarla buluşturmaya çalışıyıoruz. ICCI fuarına katılma sebeplerimizden aslında en önemlisi de buydu. Yenilenebilir enerji sistemleri ve enerji santralleri konusunda solar askı sistemlerinin firmalara tanıtılması ve bu konuda onlara desteklerimizin sağlanmasıydı. Fuarın faydalı olduğunu düşünüyoruz.

M. Cevat Evliyaoğlu – Alternatif Power
Genel Müdür

1999 yılında kurulan Alternatif Power, Siemens gaz motorlarının Türkiye distribütörü olup bu gaz motorlarının satışını, servisini ve yedek parça hizmetini vermektedir. Ayrıca Türkiye’nin mühtelif şehirlerinde çöp gaz tesisleri, bio gaz tesisleri yapmış bulunmaktadır. Kendisine ait 4.8 megawatt büyüklüğünde, Türkiye’nin en büyük bio gaz tesisine sahiptir. 2012 yılından beri ICCI fuarına katılıyoruz. O yıldan beri standımızı gittikçe büyüterek bu fuara devam ediyoruz. Oldukça memnunuz, yurtiçinden ve yurtdışından iyi talepler alıyoruz. Bu sene özellikle Ortadoğu ve Afrika ülkelerinden ciddi ve yoğun talepler bekliyoruz.

Tolunay Yıldız – YEO
Genel Müdür

Yeo Grup olarak hem inşaat alanında hem elektrik, otomasyon taahhüt hizmetleri alanında hizmetler vermekteyiz. Bu sektörlerden bir tanesi de enerji, enerjide rüzgar, güneş, bio gaz, bio kütle gibi farklı alanlarda anahtar teslimi çözümler sunuyoruz. ICCI fuarına bu seneyle birlikte 3. kez katılmış oluyoruz. Fuara katılmış olmaktan oldukça memnunuz. Sektörün tüm paydaş ve temsilcileriyle biraraya gelebildiğimiz yegane platformlardan bir tanesi. Dolayısıyla önümüzdeki sene de katılmayı planlıyoruz.

Robert S. Giglio – Sumitomo SHI FW
Kıdemli Başkan Yardımcısı

ICCI Konferansı’ndayız çünkü Türkiye pazarı bizim için önemli bir pazar ve fuarın, Türk enerji sektörüne girş yapmak için çok iyi bir kanal olduğu düşünüyoruz. Türk enerji sektörünün büyümesi gerekiyor ve Türkiye'nin düşük kaliteli linyitlerini kullanmak ve onları ekonomik temiz enerjiye dönüştürmek için çok uygun teknolojiye sahibiz. Bu yüzden Türkiye'de ilk lansmanımızı Soma Kolin Enerji Santrali’nde yaptık. Bu 510 megavatlık bir santral ve Türk linyitini kullanıyor. Türkiye pazarına katıldığımız için çok mutluyuz ve gelecek yıl fuara daha fazla iş fırsatı için tekrar katılacağız.

Video

B&W

Video

ISGEC Heavy Engineering Ltd.

Video

Harbin

Video

YEO

kosgeb
ufi