Ana Sayfa>Katılımcılar>Katılımcı Olmak için>Katılımcı Görüşleri

Katılımcı Görüşleri

Servet BAHADIR / Zorlu Enerji
Direktör, Kamu İlişkileri

Zorlu enerji olarak uzun yıllardır bu fuara katılıyoruz, hep de aynı lokasyonu tercih ediyoruz, burası bizim sabit lokasyonumuz olmuş gibi düşünebilirsiniz. Fuarlara genelde katılım iyi geçiyor, bu seneki oturumların da daha verimli olacağını düşünüyorum, kamu ve özel sektörden çok değerli katılımcılar var ve konferanslarda da güncel konular, elektrik piyasasıyla ilgili sıkıntılar sorulu-cevaplı geçen bölümler baya güzel oluyor.
ICCI uzun yıllardır enerji sektöründe en büyük organizasyonu yapan kuruluşlardan bir tanesi. Enerji sektörünün en önemli fuar ve konferansı olduğunu düşünüyorum.

Tolunay YILDIZ / YED
Genel Müdür

ICCI Fuarı’na bu sene ikinci kez katılıyoruz, genel olarak atmosferden memnunuz, sektörün önemli temsilcilerinin burada olduğunu düşünüyoruz. Biz fuarları yeni iş fırsatları yakalamaktan ziyade, bir networking aktivitesi olarak görüyoruz ve burada birçok ülkeden, farklı sektörlerden insanlarla bir araya gelme fırsatı yakaladık. Özellikle Orta Doğu’dan, İran’dan başta olmak üzere birçok farklı ülkeden yatırımcı firmalarla bir araya gelme imkanı yaşadık bu atmosferde. Firma olarak burada olmaktan memnunuz, önümüzdeki sene de katılmayı planlıyoruz, sektöre ciddi katkısı olduğunu düşünüyoruz.

İlyas Cem ÖZSÜER / SYNPET
Kurucu Başkan

Synpet Teknoloji olarak ICCI’da bulunmaktan çok memnunuz. Biz yerli bir firmayız, yerli bir teknoloji geliştirdik ve bunun tanıtımını ilk olarak geçen sene ICCI’da gerçekleştirdik; bizim katıldığımız ilk fuardı. Orada elde ettiğimiz sinerjiyle, tanıştığımız insanlarla bugün önemli ticari ilişkiler kurabildik, bu sene de aynı faktörlerden dolayı fuara katıldık. Burası uluslararası bir fuar, burada bulunmaktan çok memnunuz, burada tanıştığımız insanlar, yabancı tedarikçiler olsun, yatırımcılar olsun, yerli tedarikçiler olsun çok büyük bir networke ulaşabiliyoruz, burada kurduğumuz ilişkiler bize ileriki ticari yaşantıda çok büyük avantajlar sağlıyor.

Mustafa HAMZAOĞLU / İltekno
Proje Koordinatörü

İltekno olarak uzun yıllardır ICCI fuarında yer almaktayız. Fuara ilgi oldukça yüksekti, her zaman olduğu gibi katılımcı profili hem yurt içi hem yurt dışı gayet yüksekti. Beklentimizi karşılayan, memnun edici bir fuar geride bıraktık, önümüzdeki yıllarda da ICCI fuarında yer almayı arzu ediyoruz.

Lin WEI / Harbin
Pazarlama Departmanı Teklif Mühendisi

Her yıl buraya geliyoruz, burada çok sayıda müşterimiz var ve burada partnerlerimizle çok güzel bir iletişimimiz oluyor. Bence bu fuara katılmamız bizim için çok iyi.

Felice MELITI / B&W
Başkan Yardımcısı

Bu fuar bizim için stratejik bir piyasadaki stratejik bir fırsat. Burada bulunma fırsatı stratejik çünkü bizim eski bağlantılarımızı güçlendirmemizi, fırsatları geliştirmemizi, karşılaştırmalı değerlendirme yapmamızı ve burası hakkında fikir sahibi olmamızı sağlıyor. Bu nedenle bu fuar yıldan yıla pazarlama stratejimizin bir parçası haline geldi ve önümüzdeki yıllarda da katılacağımızı teyit edebilirim. Bu fuarın bizim açımızdan sağlam bir ortaklık olduğunu söyleyebilirim.

Kerem KAYNAR / ExxonMobil
Endüstriyel Saha Pazarlama Danışmanı

ICCI’a on seneyi aşkındır aktif olarak katılıyoruz, standımızda üretkenliği arttıran, müşterilerimize verimlilik çözümleri sunan ürünlerle katılıyoruz. Açıkçası her sene ICCI’a katılmaktan biz şirket olarak gurur ve mutluluk duyuyoruz. ICCI’da sektörün önde gelen temsilcileriyle buluşmaktan, onlarla beraber ortak çözümler bulmaktan mutluluk duyuyoruz. Enerji sektörü Türkiye’nin itici sektörlerinden bir tanesi; ICCI bu sektörün önde gelen oyuncularını bir araya getirdiği için çeşitli konferanslarla önemli bir fuar. ICCI’ın sağladığı imkanlardan dolayı fuar yönetimine çok teşekkür ediyoruz, umarız fuar ve sektör her sene büyüyerek devam eder.

Bülent ALEV / Aydıntaş
Proje Müdür Yardımcısı

Aydıntaş vinç ve ağır nakliyat firması olarak ilk kez bir fuara katılıyoruz ve ICCI 2017’de yer almaktan son derece memnunuz. Çok iyi sayıda ziyaretçi ağırladık, bundan çok memnunuz.

Felix LOSADA / Nordex Acciona
Kurumsal İletişim Müdür Yardımcısı

Son birkaç yıldır ICCI fuarlarına katılıyoruz; bu Türkiye’deki en önemli enerji fuarı. Nordex Acciona Windpower olarak ülkede piyasa lideriyiz; bu yüzden Türkiye rüzgâr enerjisinde portföyümüzdeki en önemli ülkelerden bir tanesi. Bu yüzden her sene burada fuara katılıyoruz ve ziyaretçilerin de profilinin çok yüksek olduğunu gözlemliyoruz. Burada müşterilerimizle bir araya gelerek mevcut projeleri güçlendiriyor, yeni projeleri tartışıyoruz. Burada olmamız kesinlikle anlamlı, piyasanın lideri olarak bu fuarı kaçırmamız söz konusu bile olamaz.
Enerji politikasında, teknolojide farklı yeni yönelimleri tartışmak için farklı bakış açılarını yansıtan çok nitelikli konferanslar gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla burada her şey bir arada; yeni bilgileri edinmek için hiçbir yer ICCI konferanslarından daha iyi olamaz.

Erhan TALAZ / TEKSAN
Kojenerasyon Sistemleri Satış Müdürü

ICCI Fuarı’na yıllardır katılmakla beraber bu sene de enerji sektörünün buluşması olarak, firmamızı da bu sektörde olan ve geliştirmeler yapan bir firma olarak lanse etmek için standımızda görev yapıyoruz. Bu sene, her sene olduğu gibi sektörün temsilcilerini, yeni yatırım yapacak yatırımcıların kimler olduğunu ve piyasanın anlık olarak değerlerini okuyabilmek adına standımızda misafirlerimizi kabul ediyoruz. Dün başlayan fuarda özellikle dikkatimizi çeken, yabancı misafirlerimizin çok olduğu, geçtiğimiz yıllara göre özellikle Orta Doğu ve Arap ülkelerinden, farklı ülkelerden misafirlerimiz geldi, Türk müşterilerimizle beraber hepsini layıkıyla ağırlamaya çalıştık. Bundan sonraki süreçlerde de biz fuarlarda olacağız. Çünkü burası Türkiye ve civar ülkelerde enerji alanında yatırım yapanların, üretim yapanların ve birlikte bir sinerji doğurup proje geliştirenlerin ortak bir buluşum kümesi olarak düşünüyoruz.

Tarık SADDOZAI
Pakistan Ulusal Elektrik Enerjisi Düzenleme Kurumu(NEPRA) Başkanı

ICCI Fuarı’na davetli konuşmacı olarak katıldım, burada olmak gerçekten mükemmeldi. Organizasyon çok iyiydi ve tüm büyük üreticilerle, orijinal ekipman üreticileri ile bire bir görüşme yapma fırsatım oldu. Tüm enerji sektörü paydaşlarını aynı çatı altında görüyorum. Ayrıca farklı panelistlerle Türkiye’deki enerji sektörünü konuşma fırsatım oldu. Bu konferansa katıldığım için gerçekten memnunum ve bilgilendiğimi hissediyorum.

Ahmet ELTEKİN / ISGEC Heavy Engineering Ltd.
Ülke Temsilcisi

Türkiye’de enerji sektöründe verilen mesajların çoğu ICCI fuarlarında çıkmıştır, sektörün önemli işadamları açısından, devlet yöneticileri açısından önemli bir fuar ve konferans haline gelmiştir. Sektörün organizasyonları o kadar profesyonel hale geldi ki, önemli olarak da son yıllardaki Avrupa’nın en önemli fuar organizasyonları katılımıyla daha da zenginleşti. Umuyorum önümüzdeki yıllarda da ICCI daha büyük boyutlara ulaşacaktır ve Türkiye’deki enerji sektöründeki önemli gelişmelere de bir ana unsur olarak kalacaktır ve kendisini geliştirecektir, daha da önemlisi belki Orta Doğu bölgesini de içine alan bir enerji konferans merkezi haline gelmiş olacaktır. Bu açıdan ICCI’a oldukça teşekkür ediyorum; hem bizlere sağladığı imkanlar açısından, hem kendisinin büyümesi açısından, Türkiye enerji sektörüne verdiği avantajlar ve faydalar açısından kendilerine de başarılar diliyorum.

Marianna Caputo, SPIG S.p.A.
Pazarlama İletişim Müdürü

ICCI iş geliştirme için etkin bir fırsat ve iş ilişkilerini güçlendirmek, faydalı bilgi alışverişi yapmak, potansiyel yeni müşterilerle tanışmak ve mevcut müşterilerimizle ilişkilerimizi korumak için ideal bir etkinlik. Fuar bize stratejik bir sergileme olanağı ve en son soğutma teknolojilerimizi sergileyerek B&W SPIG’nin tanınırlığını artırma fırsatını sunuyor. Yine ayrıca 2017 fuarı bizlere SPIG’ın ABD merkezli Babcock & Wilcox firması tarafından devralındığı bilgisini Türkiye piyasası ile paylaşma şansını da verdi.

Katılımcılar için Faydaları

ICCI 2019'a Neden Katılmalısınız?

Video

EAE Elektrik

Video

Aydıntaş

Video

ICCI 2018

Video

ICCI - Etkinlik Sonrası Filmi (2017)

kosgeb
ufi