ICCI 2023 Enerji Ödülleri Hakkında

2011 yılından beri düzenlenen, Türkiye’nin enerji gücünü üreten lider firmaların en  iyilerinin ödüllendirildiği, Türkiye enerji sektörünün Oscar’ları olarak da bilinen “ICCI Enerji Ödül Töreni” nin onuncusu bu yıl Sektörel Fuarcılık ve Türkiye Kojenerasyon Derneği iş birliği ile 6 Aralık’ta, Ankara’da gerçekleştirilecek.

ICCI Enerji Ödül Töreni bu sene de enerji sektörünün önde gelen profesyonelleri, enerji yatırımcıları, kamu yöneticileri, sanayicileri, tedarikçileri, kurum, dernek yetkilileri ile çok sayıda akademik ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirecek.

Türkiye’de ve dünyada en önemli gündem maddelerinden biri haline dönüşen Enerji Sektöründe gerçekleşen hizmetleri ve yapılan katkıları desteklemek amacıyla verilen Enerji Oscar’ları, “ICCI Enerji Ödülleri” ileri vadede yapılacak projeleri ve hizmetleri de teşvik etme amacını taşıyor.

ICCI Enerji Ödüllerinde, bu sene Yenilenebilir Enerji Santralleri başlığı altında Rüzgar Enerji Santralleri, Güneş Enerji Santralleri, Hidroelektrik Santraller, Jeotermal Enerji Santralleri ve Biyokütle Enerji Santralleri ve bunların yanısıra Hibrit Santraller, Kojenerasyon Santraller, Inovatif Teknolojiler, Yerel Teknoloji Üreticileri ve Hidrojen Teknolojileri olmak üzere toplamda 10 kategoride yapılan başvuruların en iyileri onurlandırılacak.

Enerji ödülleri; jüri tarafından belirlenen kriterlerle verilecek puanlama sistemi ile değerlendirilip, her kategoride en yüksek puanı alan başvuruya ödül verilecektir.

Enerji Ödülleri başvuruları 27 Ekim 2023’te son bulacaktır.