ETD, tezgah üstü piyasada her hafta brokerlar aracılığıyla gerçekleşen işlemlere ilişkin raporunu yayımladı.

Enerji Ticareti Derneği (ETD), tezgah üstü (OTC) piyasada her hafta brokerlar aracılığıyla gerçekleşen işlemlere dair bilgilerin toplanmasına ve yayımlanmasına ilişkin çalışmasını yeniden yayınladı.

ETD, 20.01.2020- 24.01.2020 haftasında gerçekleşen işlemler ve belirlenen vadelerdeki ürünler için ilgili haftanın bitiminde mevcut en iyi alış/satış tekliflerine ilişkin raporunu yayınladı ve e-posta ile paydaşlarına iletti.

Kurulduğu 2010 yılından itibaren enerji ticaretinin gelişmesi yönünde önemli çalışmalara imza atan ETD tarafından yapılan açıklamada, haftalık olarak gerçekleşen işlemler ve belirlenen vadelerdeki ürünler için ilgili haftanın bitiminde mevcut olan en iyi alış/satış tekliflerine ilişkin bir raporu tüm enerji piyasası paydaşlarıyla paylaşılmasının hedeflendiği belirtildi.

Rekabet Kurumu, 26 Aralık 2019 tarih ve 19-46/785-342 sayılı kararı ile EPDK’nın piyasaya önemli katkılar sağlayacak bu çalışmasına muafiyet tanınmıştı.

Rapor öncelikle e-posta yoluyla yayımlanmaya devam edecek ve kısa süre içerisinde ETD’nin internet sitesi üzerinden de erişime açılacak.