Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’ne Öztürk Selvitop vekaleten atandı. Selvitop, aynı birimde Şubat 2018 tarihinden bu yana Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Öztürk Selvitop’tan önce Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Safa Uslu’nun ise Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nde kariyerine devam etmesi bekleniyor.
Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar’a bağlı altı birimden biri olarak bakanlık teşkilatında yer alıyor.
ODTÜ Kimya Mühendisliği bölümünde lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamlayan Öztürk Selvitop, doktorasını Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Fakültesi’nde tamamladı. Eylül 2001 tarihinden bu yana Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda görev yapan Selvitop, sırasıyla Mühendis, Şube Müdürü, EİGM Enerji Politikaları ve Strateji Dairesi Başkanlığı ve son olarak da Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

İleri düzeyde İngilizce bilen Öztürk Selvitop, çok sayıda yurt dışı toplantıya ve etkinliğe Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nı temsilen katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir